Státní okresní archiv Trutnov > O archivu > Soupis fondů a sbírek

Soupis archivních fondů a sbírek
Státního okresního archivu Trutnov

(Opis soupisu 2.1
Ročenky Státního okresního archivu v Trutnově 1998.)


I. Ústřední úřady a jejich odborné organizace a zařízení

Ministerstvo zemědělství, územní odbor, Trutnov / 1989–1991
Okresní zemědělská správa Trutnov / 1963–1988
Český statistický úřad – okresní oddělení, Trutnov / 1955–1970

II. Politická správa

Okresní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1850–1928
Okresní úřad Hostinné / 1855–1868
Okresní úřad Maršov / 1855–1868
Okresní úřad Trutnov I. / 1850–1938
Okresní úřad Vrchlabí / 1868–1938
Okresní úřad Žacléř / 1855–1865

Okresní úřad Trutnov / 1990–1998

III. Okupační politická správa

Landrát Trutnov / 1938–1945
Landrát Vrchlabí / 1938–1945

IV. Finanční správa

Berní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1850–1949
Finanční úřad Trutnov / 1939–1945 (1949)
Berní úřad Trutnov / (1847) 1949–1959
Berní úřad Úpice / 1922–1949
Berní úřad Vrchlabí / 1945–1949
Okresní měřičské středisko Dvůr Králové nad Labem / 1853–1953

V. Soudní správa

Okresní soud Dvůr Králové nad Labem / 1850–1969
Okresní soud Hostinné / 1850–1969
Okresní soud Maršov / 1850–1945
Okresní soud Trutnov / 1850–1984
Okresní soud Úpice / 1850–1960
Okresní soud Vrchlabí / 1850–1960
Okresní soud Žacléř / 1850–1969

Okresní prokuratura Dvůr Králové nad Labem / 1949–1960
Okresní prokuratura Trutnov / 1949–1983
Okresní prokuratura Vrchlabí / 1949–1960

VI. Státní notářství a notáři

Státní notářství Dvůr Králové nad Labem / 1951–1960
Státní notářství Trutnov / 1946–1975
Státní notářství Vrchlabí / 1950–1960
Státní notářství Úpice / 1951–1959

Notářství Dvůr Králové nad Labem

Benninger Otakar / 1904–1905
Böhm Josef / 1857–1869
Braber Max / 1939
Heindl Jan / 1869–1882
Hradecký Jan / 1882–1904
Komers Jan / 1905
Lokay Jan / 1937–1950
Schaniel Richard / 1924–1936

Notářství Hostinné

Auer František / 1894–1917
Fleischmann Alois / 1915–1942 (1945)
Langer Erich / 1943–1945

Notářství Maršov

Hoffer Richard / 1927–1945

Notářství Trutnov

Dittrich Karel / 1945
Hanisch Josef / 1945
Hoffmann Jan / 1923–1932
Switil Hubert / 1933–1943
Veselý Jan / 1945–1951

Notářství Úpice

Kaplan Josef / 1876–1882
Parma Jan / 1934–1951
Rosenauer Josef / 1883–1886
Vlach Otakar / 1907–1920
Žaloudek Jan / 1943–1945

Notářství Vrchlabí

Bonelli Hellmuth / 1919–1935
Bosák Jan / 1933
Čáp Josef / 1945–1951
Gulden Franz / 1823–1868
Hoffer Richard / 1933
Horáček Česlav / 1951
Schmid Zdeněk / 1936–1937
Starck Karel / 1937–1945
Switil Hubert / 1933–1935
Vojtík Ferdinand / 1935–1937
Vrba Jan / 1948–1950

Notářství Žacléř

Lawitschka Vinzenz / 1941–1945
Reinwarth Josef / 1927–1933
Switil Hubert / 1933

VII.Samospráva

a) Okresní, městská a obecní do roku 1945

Okresní zastupitelstvo Dvůr Králové nad Labem / 1865–1930
Okresní zastupitelstvo Hostinné / (1861) 1865–1928 (1933)
Okresní zastupitelstvo Maršov / 1865–1928
Okresní zastupitelstvo Trutnov / 1879–1935
Okresní zastupitelstvo Úpice / 1909–1928
Okresní zastupitelstvo Vrchlabí / 1865–1930
Okresní zastupitelstvo Žacléř / 1895–1928

Archiv města Dvůr Králové nad Labem / 1417–1945 (1956)
Archiv města Hostinné / 1359–1945
Archiv města Svoboda nad Úpou / 1648–1945
Archiv města Trutnov / 1479–1944
Archiv města Úpice / 1593–1945
Archiv města Vrchlabí / 1533–1945
Archiv města Žacléř / 1592–1945
Archiv městyse Horní Staré Město / (1651) 1696–1945 (1948)
Archiv městyse Choustníkovo Hradiště / 1819–1937
Archiv městyse Janské Lázně / 1769–1945
Archiv městyse Maršov / 1653–1944
Archiv městyse Mladé Buky / 1837–1938
Archiv městyse Poříčí / 1841–1945
Archiv městyse Velký Vřešťov / 1857–1945 (1959)
Archiv městyse Žireč / 1690–1945
Archiv městečka Černý Důl / 1850–1945 (1947)
Archiv městečka Pilníkov / 1773–1945

Archivy obcí

Arnultovice / 1856–1945
Babí / 1923–1937
Batňovice - Zálesí / 1870–1945 (1956)
Bečkov / 1900–1933
Bernartice / 1753–1945
Bezděkov / 1890–1945
Bílá Třemešná / 1883–1945 (1952)
Bílé Poličany / 1792–1945
Bobr / 1864–1945 (1948)
Bohuslavice / 1901–1939
Borovnice / 1914–1945
Borovnička / 1924–1937
Čermná / 1848–1945
Černá Hora / 1923–1944
Černá Voda / 1850–1921
Čistá / 1889–1938
Dolní Albeřice / 1864–1932
Dolní Branná / (1533) 1850–1945
Dolní Brusnice / 1883–1945
Dolní Dvůr / 1891–1945
Dolní Kalná / 1850–1945 (1962)
Dolní Lánov / 1794–1945 (1946)
Dolní Nemojov / 1869–1944
Dolní Olešnice / 1817–1945 (1949)
Dolní Vernéřovice / 1923–1939
Dolní Vlčkovice / 1850–1939
Dolní Vrchlabí / 1875–1909
Dolní Žďár / 1923–1937
Doubravice / 1901
Dubenec / 1885–1945
Fořt / 1850–1945 (1955)
Hajnice / 1910–1945 (1952)
Harta / 1850–1945
Havlovice / 1840–1945 (1955)
Herlíkovice / 1925–1943
Hertvíkovice / 1874–1938
Heřmanovy Sejfy / 1709–1945 (1947)
Hodkovice / 1874–1940
Horní Albeřice / 1841–1937
Horní Brusnice / 1918–1941
Horní Dehtov / 1851–1945 (1952)
Horní Kalná / 1790–1945 (1953)
Horní Lánov / 1842–1942
Horní Malá Úpa / 1900–1940
Horní Olešnice / 1841–1877
Horní Vernéřovice / 1810–1945
Horní Vlčkovice / 1850–1942
Hořejší Vrchlabí / 1793–1945
Horní Žďár / 1864–1944
Hřibojedy / 1923–1944
Huntířov / 1929–1940
Hvězda / 1824–1944
Chotěvice / (1645) 1841–1945
Chvaleč / 1834–1945 (1955)
Janovice / 1905–1940
Javorník / 1849–1938
Jívka / 1840
Kladruby / 1923–1937
Klášterská Lhota / 1868–1945 (1947)
Kocbeře / 1850–1939
Kocléřov / 1690–1945 (1949)
Komárov / 1919–1944
Královec / 1736–1944
Království 1 / 1930–1945 (1951)
Království 2 / 1900
Krausovy Boudy / 1871–1945
Křenov / 1943–1944
Kuks / 1870–1942
Kunčice nad Labem / 1879–1945 (1948)
Lampertice / 1839–1934
Lanžov / 1830–1942
Lhota u Trutnova / 1890–1945
Libeč / 1925–1928
Libňatov / 1787–1945 (1967)
Libotov / 1760–1938
Lipnice / 1904–1945 (1977)
Litič / 1870–1945
Malé Svatoňovice / 1872–1945
Markoušovice / 1883–1942
Maršov 1 / 1850–1944
Maršov 2 / 1901–1941
Maršov 3 / 1923–1936
Maršov u Úpice / 1735–1945 (1984)
Mostek / 1885–1945 (1946)
Nesytá / 1906–1944
Nové Lesy / 1871–1945 (1949)
Odolov / 1785–1994
Olešnické Debrné / 1807–1937
Petrovice / 1842–1945 (1993)
Petříkovice / 1931–1945
Pilníkov 2 / 1870–1937
Prkenný Důl - Vernířovice / 1850–1940
Prosečné / 1789–1945 (1950)
Prostřední Lánov / 1889–1945
Radeč / 1881–1949
Radvanice / 1840–1943
Rtyně v Podkrkonoší / (1456) 1849–1945 (1980)
Rýchory / 1923–1941
Sklenářovice / 1922–1944
Slavětín / 1892
Slemeno / 1826–1945 (1948)
Souvrať / 1812–1945
Stanovice / 1853–1945
Staré Buky / 1838–1945
Starobucké Debrné / 1890–1945 (1948)
Starý Sedloňov / 1854–1945
Strážkovice / 1865–1945 (1951)
Strážné / 1854–1945
Studnice / 1882
Suchovršice / 1795–1945 (1970)
Sylvárov / 1871–1925
Špindlerův Mlýn / 1793–1944
Trotina / 1874–1945
Třebihošť / 1861–1945 (1976)
Velká Úpa 1 / 1783–1945
Velká Úpa 2 / 1855–1945
Velká Úpa 3 – Pec pod Sněžkou / 1853–1945
Velké Svatoňovice / 1824–1945 (1963)
Verdek / 1925–1933
Vilantice / 1872–1945 (1951)
Vlčice / 1774–1945
Volanov / 1841
Voletiny / 1922–1935
Volský Důl / 1865–1933
Vyhnánov / 1933
Záboří / 1680–1945
Zábřezí / 1903–1946
Zboží / 1883–1939
Zlatá Olešnice / 1944–1945
Žirecká Podstráň / 1806–1942

b) Okresní, městská a obecní po roce 1990

Městský úřad Janské Lázně / 1991–1993
Městský úřad Trutnov / 1991–1993

Obecní úřady

Dolní Lánov / 1991–1993
Hajnice / 1992–1994
Horní Olešnice / 1992–1996
Vítězná / 1990–1994

VIII. Národní výbory

Okresní národní výbor Dvůr Králové nad Labem / 1945–1960
Okresní národní výbor Trutnov / 1945–1990
Okresní národní výbor Vrchlabí / 1945–1960

Městský národní výbor Dvůr Králové nad Labem / 1945–1990
Městský národní výbor Hostinné / 1945–1990
Městský národní výbor Janské Lázně / 1945–1990
Městský národní výbor Pec pod Sněžkou / 1945–1990
Městský národní výbor Rtyně v Podkrkonoší / 1945–1990
Městský národní výbor Svoboda nad Úpou / 1945–1990
Městský národní výbor Špindlerův Mlýn / 1945–1990
Městský národní výbor Trutnov / 1945–1990
Městský národní výbor Úpice / 1945–1990
Městský národní výbor Vrchlabí / 1945–1990
Městský národní výbor Žacléř / (1880) 1945–1990

Místní národní výbory

Arnultovice / 1959–1960
Babí / 1953–1971
Batňovice / 1945–1990
Bernartice / 1945–1993
Bezděkov / 1945–1951
Bílá Třemešná / 1945–1990
Bílé Poličany / 1945–1970
Bobr / 1945–1949
Bohuslavice / 1945–1975
Borovnice / 1945–1979
Borovnička / 1947–1975
Čermná / 1945–1991
Černá Hora / 1945–1950
Černá Voda / 1953–1960
Černý Důl / (1921) 1945–1990
Čistá / 1946
Dolní Albeřice / 1945–1949
Dolní Branná / 1945–1990
Dolní Brusnice / 1945–1976
Dolní Dvůr / 1958–1990
Dolní Kalná / 1946–1990
Dolní Lánov / 1945–1990
Dolní Malá Úpa / 1945–1949
Dolní Maršov / 1956–1960
Dolní Nemojov / 1945–1990
Dolní Olešnice / 1945–1973
Dolní Vlčkovice / 1946–1948
Doubravice / 1960–1976
Dubenec / 1945–1989
Fořt / 1956–1964
Hajnice / 1945–1990
Havlovice / 1945–1993
Herlíkovice / 1945–1949
Hertvíkovice / 1945–1960
Horní Brusnice / 1945–1976
Horní Dehtov / (1944) 1945–1976
Horní Kalná / 1946–1985
Horní Lysečiny / 1945–1947
Horní Malá Úpa / 1945–1981
Horní Maršov / 1945–1990
Horní Olešnice / 1945–1990
Horní Staré Město / 1945–1950
Horní Vernéřovice / 1957–1960
Horní Vrchlabí / 1945–1948
Horní Žďár / 1957–1980
Hřibojedy / 1946–1976
Huntířov / 1945–1958
Hvězda / 1945–1963
Chotěvice / 1945–1990
Choustníkovo Hradiště / 1946–1987
Chvaleč / 1945–1990
Janovice / 1960–1976
Javorník / 1945–1988
Jívka / 1961–1991
Kladruby / 1945–1947
Klášterská Lhota / 1945–1990
Kocbeře / 1945–1990
Kocléřov / 1945–1964
Kohoutov / 1945–1990
Komárov / 1945–1960
Královec / 1945–1967
Království 1 / 1945–1951
Království 2 / 1946–1947
Křenov / 1945–1963
Kuks / 1945–1990
Kunčice nad Labem / 1945–1990
Kyje / 1949–1950
Lampertice / 1945–1965
Lánov / 1960–1990
Lanžov / (1924) 1945–1984
Lhota u Trutnova / 1945–1975
Libeč / 1953–1975
Libňatov / 1945–1990
Libotov / 1945–1971
Lipnice / 1948–1984
Litič / 1945–1951
Malá Úpa / 1949–1981
Malé Svatoňovice / 1945–1990
Markoušovice / 1953–1976
Maršov u Úpice / 1942–1989
Mladé Buky / 1945–1988
Mostek / 1945–1990
Nové Lesy / 1960–1976
Odolov / 1953–1992
Olešnické Debrné / (1937) 1945–1963
Petrovice / 1945–1960
Petříkovice / 1945–1964
Pilníkov / 1945–1980
Harta / 1945–1950
Prkenný Důl / 1945–1953
Prosečné / 1945–1990
Prostřední Lánov / 1945–1960
Radeč / 1947–1975
Radvanice / 1945–1990
Rudník / 1945–1991
Rýchory / 1945–1949
Sklenářovice / 1947–1949
Slavětín / 1945–1950
Slemeno / 1948–1986
Souvrať / 1945–1960
Staré Buky / 1946–1990
Starý Rokytník / 1945–1977
Starý Sedloňov / 1945–1962
Strážkovice / (1939) 1945–1984
Strážné / 1945–1976
Střítěž / 1953–1976
Studenec / 1953–1976
Suchovršice / (1942) 1945–1990 (1994)
Temný Důl / 1945–1969
Trotina / 1946–1990
Třebihošť / 1945–1989
Velká Úpa / 1945–1960
Velké Svatoňovice / 1945–1990
Velký Vřešťov / (1942) 1945–1992
Verdek / 1946–1975
Vilantice / 1945–1976
Vítězná / 1953–1988
Vlčice / 1946–1989
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1947–1990
Volanov / 1946–1947
Voletiny / 1957–1975
Záboří / 1945–1960
Zboží / 1945–1963
Zdobín / 1946–1961
Zlatá Olešnice / 1945–1990
Zvičina / 1946–1947
Ždírnice / 1946–1986
Žirecká Podstráň / 1945–1960
Žireč / 1945–1964

IX. Jiné úřady okresní a místní působnosti

Pracovní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1940–1945
Úřad práce Trutnov / 1938–1945
Okresní veterinární správa Trutnov / 1960–1986
Lesní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1868–1958
Lesní úřad Trutnov / 1709–1952
Policejní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1913–1939
Policejní oddíl Hostinné / 1945
Stanice měření vody Hostinné / 1911–1918
Drobné opravy a služby Janské Lázně / 1983–1990
Sudetoněmecký dobrovolný policejní sbor Trutnov / 1938
Policejní úřad Trutnov / 1876–1944
Policejní úřad Úpice / 1895–1940
Popisný úřad Dvůr Králové nad Labem / 1872–1948
Sudetoněmecký dobrovolný policejní sbor Trutnov / 1938
Stanice měření vody Hostinné / 1911–1918

X. Církevní správa

Vikariátní úřad Hostinné / 1773–1930
Vikariátní úřad Trutnov / 1806–1939
Vikariátní úřad Vrchlabí / 1805–1901
Arciděkanský úřad Trutnov / 1655–1945
Děkanský úřad Dvůr Králové nad Labem / 1676–1947
Děkanský úřad Hostinné / 1716–1945
Děkanský úřad Vrchlabí / 1636–1949

Farní úřady římsko-katolické

Bernartice / 1677–1950
Bílá Třemešná / 1770–1945
Borovnice / 1787–1945
Čermná / 1768–1949
Černý Důl / 1767–1946
Dolní Branná / 1855–1946
Dolní Dvůr / 1807–1945
Dolní Kalná / 1645–1948
Dolní Lánov / 1601–1945
Dolní Olešnice / 1700–1942
Dolní Žďár / 1872–1950
Dubenec / 1715–1947
Fořt / 1606–1946
Hajnice / 1756–1950
Horní Brusnice / 1756–1945
Horní Malá Úpa / 1871–1937
Horní Staré Město / (1335) 1735–1949
Horní Vernéřovice / 1750–1945
Chotěborky / 1799–1951
Chotěvice / 1752–1945
Choustníkovo Hradiště / 1711–1945
Chvaleč / 1716–1950
Javorník / 1706–1946
Kocléřov / 1749–1944
Kohoutov / 1783–1945
Lanžov / 1681–1954
Markoušovice / 1755–1959
Maršov / 1727–1949
Mladé Buky / 1717–1960
Pilníkov / 1727–1945
Rtyně v Podkrkonoší / 1692–1958
Rudník / 1713–1945
Staré Buky / 1664–1950
Starý Rokytník / 1759–1940
Svoboda nad Úpou / 1774–1956
Špindlerův Mlýn / 1766–1945
Úpice / 1756–1949
Velká Úpa / 1857–1936
Velký Vřešťov / 1850–1955
Vlčice / 1749–1945
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1768–1945
Zlatá Olešnice / 1765–1945
Žacléř / 1835–1948
Žireč / 1747–1942

Farní úřad českobratrské církve evangelické Rudník / 1783–1943
Církev adventistů sedmého dne Vrchlabí / 1936
Církev adventistů sedmého dne Rtyně / 1937–1951

XI. Školská správa a školy

a) Okresní školní výbory a úřady

Okresní školní úřad Trutnov / 1991–1995
Okresní školní úřad Dvůr Králové nad Labem / 1869–1948
Okresní školní výbor (český) Trutnov / 1887–1946
Okresní školní výbor (německý) Trutnov / 1870–1938
Okresní školní výbor (český) Vrchlabí / 1919–1920
Okresní školní výbor (německý) Vrchlabí / 1870–1945

b) Újezdní školní rady

Újezdní školní rada Heřmanovy Sejfy / 1947–1950
Újezdní školní rada Hostinné / 1946–1948
Újezdní školní rada Pilníkov, Staré Buky, Vlčice / 1949
Újezdní školní rada Rtyně v Podkrkonoší / 1874–1938
Újezdní školní rada Úpice / 1930–1947
Kuratorium Veřejné obchodní školy Dvůr Králové nad Labem / 1929–1939
Kuratorium Obchodní akademie Dvůr Králové nad Labem / 1920–1950

c) Místní školní rady

Batňovice / 1938–1949
Bernartice / 1946–1949
Bílá Třemešná / 1889–1941
Čermná / 1906–1938
Čistá / 1892–1937
Debrné / 1878–1938
Dolní Branná / 1878–1939
Dolní Kalná / 1923–1924
Dolní Olešnice / 1931–1939
Dvůr Králové nad Labem (česká) / 1877–1940
Dvůr Králové nad Labem (německá) / 1895–1920
Fořt / 1910–1938
Harta / 1886–1931
Havlovice / 1910–1946
Heřmanovy Sejfy / 1938–1939
Horní Kalná / 1891–1949
Horní Olešnice / 1902–1939
Horní Staré Město / 1870–1936
Horní Vernéřovice / 1937
Horní Žďár / 1920–1944
Hostinné / 1910–1911
Chotěborky / 1880–1949
Chotěvice / 1829–1944
Chvaleč / 1890–1939
Janovice / 1926–1937
Janské Lázně / 1937–1939
Kocbeře / 1925–1945
Kocléřov / 1921–1938
Krausovy Boudy / 1855–1945
Kuks / 1873–1947
Kunčice nad Labem / 1885–1941
Lanžov / 1930–1957
Libňatov / 1884–1944
Libotov / 1886–1944
Malé Svatoňovice / 1874–1946
Nové Lesy / 1899–1950
Pec pod Sněžkou / 1946–1950
Pilníkov / 1875–1916
Prosečné / 1876–1941
Radeč / 1880–1949
Radvanice / 1885–1916
Souvrať / 1921–1938
Suchovršice / 1910–1948
Špindlerův Mlýn / 1874–1936
Trotina / 1877–1931
Třebihošť / 1881–1948
Trutnov (německá) / 1870–1938
Úpice / 1891–1948
Velká Úpa / 1875–1938
Velké Svatoňovice / 1932
Velký Vřešťov / 1878–1947
Vlčice / 1876–1934
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1913–1945
Žacléř / 1922–1949
Ždírnice / 1916–1949
Žireč / 1893–1938

Školní výbor Lidové hospodářské školy Lanžov / 1928–1946

d) Farní, filiální, triviální a obecné školy

Farní škola Dolní Lánov / 1790–1868
Filiální škola Albeřice / 1843–1870
Triviální škola Královec / 1834–1866
Triviální škola Trutnov / 1790–1884

Obecné školy

Bobr / 1879–1946
Bohuslavice / 1890–1936
Bojiště / 1909–1945
Borovnice / 1894–1945
Borovnička / 1786–1945
Čermná (německá) / 1840–1934
Černý Důl / 1870–1934
Čistá (německá) / 1892–1945
Debrné / 1874–1944
Dolní Branná (německá) / 1812–1945
Dolní Brusnice / 1873–1893
Dolní Dvůr (německá) / 1893–1944
Dolní Kalná / 1872–1948
Dolní Olešnice (německá) / 1828–1944
Dolní Staré Město / 1900–1945
Doubravice / 1846–1949
Dubenec / 1886–1945
Dvůr Králové nad Labem (německá) / 1894–1944
Fořt (německá) / 1826–1945
Hajnice / 1827–1944
Harta / 1841–1945
Herlíkovice / 1915–1943
Hertvíkovice / 1915–1943
Heřmanovy Sejfy (německá) / 1834–1945
Heřmanovy Sejfy / 1926–1938
Horní Brusnice / 1913–1945
Horní Lánov / 1880–1945
Horní Malá Úpa / 1838–1925
Horní Olešnice (německá) / 1873–1945
Horní Staré Město / 1869–1942 (1948)
Horní Vernéřovice / 1898–1940
Horní Vrchlabí / 1857–1945
Horní Žďár / 1898–1944
Hostinné / 1918–1939
Hrnčířské Boudy / 1902–1942
Huntířov / 1837–1945
Chotěborky (česká) / 1843–1949
Chotěvice (německá) / 1827–1945
Choustníkovo Hradiště (německá) / 1912–1945
Chvaleč / 1835–1945
Janské Lázně / 1935–1939
Javorník (německá) / 1865–1945
Jívka (německá) / 1919–1945
Klášterská Lhota (německá) / 1808–1945
Kněžice (německá) / 1876–1945
Kocbeře / 1879–1945
Kocléřov / 1813–1945
Kohoutov / 1900–1944
Komárov / 1880–1942
Krausovy Boudy (německá) / 1884–1945
Kunčice nad Labem (německá) / 1841–1945
Kunčice nad Labem (česká) / 1919–1939
Lampertice / 1827–1945
Libňatov / 1846–1949
Libotov (německá) / 1810–1945
Litič (německá) / 1775–1872
Markoušovice / 1875–1942
Maršov 1 / 1886–1945
Mladé Buky (německá) / 1874–1884
Mladé Buky (česká) / 1920–1939
Nové Zámky (německá) / 1894–1943
Pec pod Sněžkou / 1882–1930
Petříkovice (německá) / 1894–1945
Pilníkov / 1839–1870
Prosečné (německá) / 1820–1945
Prostřední Lánov (německá) / 1885–1945
Přední Krausovy Boudy (německá) / 1880–1914
Radeč / 1842–1945
Rýchory (německá) / 1914–1944
Sklenářovice (německá) / 1837–1930
Staré Buky / 1802–1893
Starobucké Debrné (německá) / 1883–1945
Starobucké Debrné (česká) / 1919–1950
Starý Rokytník / 1880–1944
Starý Sedloňov / 1929–1939
Studenec / 1874–1936
Studnice / 1871–1940
Špindlerův Mlýn / 1824–1913
Trotina / 1872–1956
I. chlapecká (německá) Trutnov / 1931–1945
II. chlapecká Trutnov / 1890–1945
dívčí (česká) Trutnov / 1928–1939
dívčí Trutnov / 1944–1948
Poříčí u Trutnova (německá) / 1835–1944
Úpice (německá) / 1939–1945
Úpice / 1826–1896
Velká Úpa / 1769–1945
Velký Vřešťov / 1836–1949
Vlčice (německá) / 1811–1945
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1873–1945
Volanov (německá) / 1821–1944
Volský Důl (německá) / 1889–1931
Vrchlabí (česká) / 1912–1938
Záboří / 1875–1945
Zboží (německá) / 1904–1945
Zlatá Olešnice (německá) / 1894–1943
Zvičina (německá) / 1930–1940
I. Žacléř / 1793–1939
II. Žacléř / 1901–1945
Žireč (německá) / 1837–1945

e) Měšťanské školy

Měšťanská škola 1. obvodu Dvůr Králové nad Labem / 1873–1953
Měšťanská škola smíšená Hostinné / 1939–1945
Státní měšťanská škola Mostek, Bílá Třemešná / 1931–1948
I. měšťanská škola chlapecká Trutnov / 1893–1944
II. měšťanská škola dívčí Trutnov / 1925–1945
Měšťanská škola dívčí Trutnov (česká) / 1928–1939
Měšťanská škola chlapecká 1. obvodu Trutnov / 1945–1948
Měšťanská škola chlapecká 2. obvodu Trutnov / 1945–1948
Měšťanská škola chlapecká Žacléř / 1895–1944

f) Obecné a měšťanské školy

Obecná a měšťanská škola Hostinné (česká) / 1938–1939
Obecná a měšťanská škola Kuks / 1845–1945
Obecná a měšťanská škola Svoboda nad Úpou / (1746) 1834–1943
I. obecná a měšťanská škola dívčí Trutnov / 1890–1943
Obecná a měšťanská škola chlapecká Trutnov (česká) / 1919–1939
Obecná a měšťanská škola Trutnov / 1885–1890
Obecná a měšťanská škola dívčí Úpice / 1880–1947
Obecná a měšťanská škola Vrchlabí (česká) / 1920–1938
Obecná a měšťanská škola Vrchlabí / 1836–1945
Obecná a měšťanská škola chlapecká Dvůr Králové nad Labem / 1763–1951

g) Národní a střední školy

Národní škola Batňovice - Zálesí / 1798–1950
Národní škola Čermná / 1945–1961
Národní škola Debrné / 1945–1951
Národní škola Dolní Brusnice / 1945–1950
Národní a střední škola Dvůr Králové nad Labem / 1950–1953
Národní a střední škola, Schulzovy sady Dvůr Králové nad Labem / 1951–1953
Národní škola 1. obvodu dívčí Dvůr Králové nad Labem / 1925–1951
Národní škola Hodkovice / 1945–1950
Národní škola Horní Kalná / 1828–1951
Národní škola Horní Olešnice / 1945–1957
Národní škola Hřibojedy / 1945–1951
Národní škola Huntířov / 1946–1956
Národní škola Choustníkovo Hradiště / 1919–1950
Národní škola Kněžice / 1950–1958
Národní škola Kocléřov / 1945–1951
Národní škola Komárov / 1945–1950
Národní škola Kyje / 1945–1951
Národní škola Libotov / 1880–1950
Národní škola Litič / 1945–1950
Národní škola Nové Zámky / 1945–1957
Národní škola smíšená Poříčí u Trutnova / 1931–1953
Národní školy Radeč / 1945–1954
Národní škola Rudník / 1945–1953
Národní škola Rudník (jih) / 1945–1961
Národní škola Souvrať / 1945–1950
Národní škola Strážkovice / 1898–1952
Národní škola Studnice / 1951–1957
Národní a střední škola Sylvárov / 1919–1953
Národní škola Trutnov (Chřiblice) / 1946–1953
I. národní škola (chlapecká) Trutnov / 1945–1953
I. národní škola Trutnov / 1948–1952
II. národní škola Trutnov / 1945–1953
III. národní škola Trutnov (Chřiblice) / 1952–1953
IV. národní škola Trutnov (U kapličky) / 1946–1953
V. národní škola Trutnov (Rolnická) / 1952–1953
Národní škola Třebihošť / 1852–1951
Národní a střední škola chlapecká Úpice / 1810–1955
Národní škola Verdek / 1884–1955
Třetí střední škola Trutnov / 1948–1953

h) Základní školy (ZŠ a ZDŠ)

Bernartice / 1945–1974
Bílá Třemešná / 1852–1973
Borovnice / 1926–1975
Borovnička / 1945–1988
Černý Důl / 1945–1986
Čistá v Krkonoších / 1945–1993
Dolní Branná / 1919–1970
Dolní Lánov / 1944–1984
Dolní Nemojov / 1934–1978
Dolní Olešnice / 1921–1989
Dolní Staré Město / 1945–1975
Dubenec / 1883–1963
Dvůr Králové nad Labem / 1889
Dvůr Králové nad Labem 3 obvod Podharť / 1903–1989
Dvůr Králové nad Labem Komenského / 1950–1976
Fořt / 1949–1962
Hajnice / 1945–1970
Havlovice / 1811–1990
Horní Brusnice / 1920–1978
Horní Lánov / 1945–1976
Horní Maršov / 1970–1987
Horní Staré Město / 1945–1989
Hrnčířské Boudy / 1969–1961
Chotěvice / 1924–1989
Chvaleč / 1937–1985
Janovice / 1945–1974
Janské Lázně / 1945–1980
Jívka / 1931–1972
Jívka 2 / 1945–1992
Klášterská Lhota / 1945–1975
Kocbeře / 1937–1990
Kocléřov / 1948–1968
Kohoutov / 1945–1976
Královec / 1945–1976
Krausovy Boudy / 1945–1960
Křenov / 1949–1962
Kuks / 1945–1997
Kunčice nad Labem / 1945–1991
Lampertice / 1945–1984
Lánov / 1945–1988
Lanžov / 1842–1973
Lipnice / 1912–1974
Malé Svatoňovice / 1875–1979
Markoušovice / 1945–1972
Maršov 1 / 1945–1972
Maršov u Úpice / 1882–1963
Mladé Buky / 1950–1988
Mostek / 1945–1986
Nové Lesy / 1898–1963
Pec pod Sněžkou / 1945–1978
Podhůří / 1944–1979
Prosečné / 1927–1970
Radvanice / 1945–1990
Staré Buky / 1945–1979
Suchovršice / 1872–1976
Svoboda nad Úpou / 1945–1970
Špindlerův Mlýn / 1945–1973
Trutnov / 1945–1990
Trutnov Komenského / 1959–1990
Trutnov - Volanov / 1945–1963
II. obvodu Úpice / 1932–1971
Velké Svatoňovice / 1874–1991
Vítězná / 1968–1981
Vlčice / 1945–1984
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1945–1983
Vrchlabí / 1946–1985
Vrchlabí 2 / 1945–1975
Zboží / 1945–1962
Zlatá Olešnice / 1945–1964
Ždírnice / 1888–1974
Žireč / 1898–1972

ch) Zvláštní školy

Zvláštní škola Trutnov / 1947–1961
Zvláštní škola Vrchlabí / 1951–1970

i) Mateřské školy

Mateřská škola Bílá Třemešná / 1951–1952
Mateřská škola Bílé Poličany / 1945–1948
Mateřská škola Dolní Branná / 1928–1937
Mateřská škola Trutnov - Dolní Staré Město / 1922–1925
Mateřská škola Harta / 1929–1936
Mateřská škola Hřibojedy / 1950
Mateřská škola Kunčice nad Labem / 1934–1936
Mateřská škola Prosečné / 1905–1935
Mateřská škola Trutnov / 1906–1934
Mateřská škola Vrchlabí / 1926–1927
Mateřská škola Žireč / 1946–1947

j) Učňovské, živnostenské a střední školy

Živnostenská škola pokračovací Bernartice / 1908–1934
Lidová hospodářská škola Dolní Kalná / 1922–1948
Večerní pokračovací hospodářská škola Dolní Kalná / 1889–1915
Lidová škola osvětová Dubenec / 1946–1949
Střední odborná škola obchodně podnikatelská Dvůr Králové nad Labem / 1953–1991
Průmyslová škola textilní Dvůr Králové nad Labem / 1873–1955
Vyšší sociálně zdravotnická škola Dvůr Králové nad Labem / 1949–1953
Základní odborná škola při školním závodě zušlechťovacím n. p. Tiba Dvůr Králové nad Labem / 1946–1953
Kupecká škola pokračovací Dvůr Králové nad Labem / 1894–1940
Městská hudební škola Dvůr Králové nad Labem / 1939–1944
Obchodní akademie Dvůr Králové nad Labem / 1938–1959
Veřejná obchodní škola Dvůr Králové nad Labem / 1911–1957
Pokračovací vyšší dívčí škola Dvůr Králové nad Labem / 1905–1929
Gymnázium Dvůr Králové nad Labem / 1888–1978
Husova lidová škola Dvůr Králové nad Labem / 1918–1926
Pokračovací škola průmyslová Dvůr Králové nad Labem / 1889–1921
Živnostenská škola pokračovací Dvůr Králové nad Labem / 1911–1949
Zemědělské odborné učiliště Fořt / 1954–1990
Zemědělská hospodářská škola Hajnice / 1936–1944
Živnostenská škola pokračovací Horní Staré Město / 1933–1936
Zemědělská mistrovská škola Hostinné / 1956–1965
Střední zemědělská technická škola Hostinné / 1960–1965
Učňovská škola zemědělská Hostinné / 1958–1960
Státní reálné gymnázium Hostinné (německé) / 1872–1944
Živnostenská škola pokračovací Hostinné / 1910–1940
Živnostenská škola pokračovací Huntířov / 1907–1939
Lidová škola hospodářská Chotěborky / 1922–1946
Lidová škola hospodářská Kuks / 1913–1944
Lidová škola hospodářská Lanžov / 1921–1946
Živnostenská škola pokračovací Maršov I. / 1900–1913
Zemědělská mistrovská škola Mladé Buky / 1958–1962
Živnostenská škola pokračovací Mladé Buky / 1891–1936
Učňovská škola zemědělská Mladé Buky / 1958–1982
Lidová škola hospodářská Rtyně v Podkrkonoší / 1923–1938
Živnostenská škola pokračovací Rtyně v Podkrkonoší / 1905–1919
Živnostenská škola pokračovací Svoboda nad Úpou / 1866–1934
Zemědělská škola pokračovací Radeč / 1924–1926
Krajská odborná škola Trutnov (německá) / 1939–1945
Základní odborná škola zemědělská Trutnov / 1948–1952
Lidová škola zemědělská Trutnov / 1946–1949
Rolnická škola Trutnov (česká) / 1945–1953
Rolnická škola Trutnov (německá) / 1889–1939
Učňovská škola při ekonomické škole Trutnov / 1961–1967
Živnostenská škola pokračovací Trutnov / 1883–1943
Učňovská škola při průmyslové škole pro pracující Trutnov / 1958–1960
Střední lesnická technická škola Trutnov / 1947–1958
Odborná škola pro ženská povolání Trutnov / 1929–1949
Štábní škola pro důstojníky v záloze 9. střelecké brigády Trutnov (německá) / 1911–1934
Střední průmyslová škola pro pracující Trutnov / 1952–1975
Gymnázium Trutnov (české) / 1920–1960
Státní německé reálné gymnázium Trutnov / 1872–1944
Okresní politická škola Trutnov / 1950–1952
Střední odborné učiliště Trutnov / 1960–1984
Učitelský ústav Trutnov / 1870–1928
Škola pro ženská povolání Trutnov / 1929–1949
Hospodářská škola Trutnov / 1888–1945
Živnostenská škola pokračovací Trutnov (česká) / 1921–1938
Střední zdravotnická škola Trutnov / 1949–1989
Živnostenská škola pokračovací Poříčí u Trutnova / 1899–1935
Učňovská škola Úpice / 1945–1980
Jednoroční učební kurz při měšťanské škole chlapecké Úpice / 1930–1933
Jedenáctiletá střední škola Úpice / 1955–1957
Živnostenská škola pokračovací Úpice / 1916–1945
Vyšší průmyslová škola hornická Úpice / 1953–1959
Střední průmyslová škola pro pracující Úpice / 1954–1965
Státní německé reformní reálné gymnázium Vrchlabí / 1909–1945
Živnostenská škola pokračovací Vrchlabí (německá) / 1893–1945
Živnostenská škola pokračovací Vrchlabí (česká) / 1921–1938
Střední odborná škola pro pracující Vrchlabí / 1961–1984
Košíkářská škola Vrchlabí / 1873–1883
Vyšší zdravotnická škola Vrchlabí / 1949–1959
Škola práce ÚRO Vrchlabí / 1946–1951
Odborná škola tkalcovská Vrchlabí / 1873–1951
Odborná škola pokračovací Vrchlabí / 1926–1937
Gymnázium Vrchlabí / 1945–1960
Lidová osvětová škola Vrchlabí / 1948–1950
Střední odborné učiliště Vrchlabí / 1946–1986
Živnostenská škola pokračovací Žacléř / 1892–1939

XII. Cechy, společenstva, družstva

a) Cechy

Cech tkalců Černý Důl / 1688–1725
Cech barvířů, mandlířů Dvůr Králové nad Labem / 1629–1750
Cech holičů Dvůr Králové nad Labem / 1712–1732
Cech hrnčířů, kramářů Dvůr Králové nad Labem / 1629–1880
Cech kloboučníků Dvůr Králové nad Labem / 1728–1859
Cech koželuhů Dvůr Králové nad Labem / 1740–1802
Cech kožešníků Dvůr Králové nad Labem / 1560–1905
Cech krejčích, postřihačů Dvůr Králové nad Labem / 1583–1852
Cech mezuláníků Dvůr Králové nad Labem / 1773–1782
Cech mydlářů, svíčkařů Dvůr Králové nad Labem / 1640–1778
Cech pekařů, mlynářů, perníkářů Dvůr Králové nad Labem / 1630–1884
Cech punčochářů Dvůr Králové nad Labem / 1681
Cech řemenářů Dvůr Králové nad Labem / -
Cech řezníků Dvůr Králové nad Labem / 1565–1873
Cech sedmera řemesel Dvůr Králové nad Labem / 1650–1893
Cech soukeníků Dvůr Králové nad Labem / 1578–1827
Cech ševců Dvůr Králové nad Labem / 1660–1869
Cech tkalců Dvůr Králové nad Labem / 1615–1899
Cech barvířů Hostinné / 1847–1856
Cech hrnčířů Hostinné / 1569
Cech kloboučníků Hostinné / 1581
Cech kožešníků Hostinné / 1581
Cech pekařů Hostinné / 1581–1823
Cech řemenářů Hostinné / 1676–1772
Cech řezníků Hostinné / 1714–1834
Cech sedmera řemesel Hostinné / 1765–1860
Cech sladovníků Hostinné / 1484
Cech soukeníků Hostinné / 1578–1819
Cech zámečníků, hodinářů Hostinné / 1850
Cech ševců Maršov 4 / 1825
Cech kovářů, zámečníků, truhlářů, bednářů, kolářů, sklenářů Pilníkov / 1688–1761
Cech krejčích Pilníkov / 1690–1855
Cech mlynářů, pekařů Pilníkov / 1747–1859
Cech truhlářů Pilníkov / 1824
Cech kovářů, zámečníků, truhlářů, sklenářů, klempířů Svoboda nad Úpou / 1739–1860
Cech krejčích Svoboda nad Úpou / 1706–1823
Cech pekařů Svoboda nad Úpou / 1580–1852
Cech řezníků Svoboda nad Úpou / 1706–1860
Cech tkalců Svoboda nad Úpou / 1668
Cech ševců Svoboda nad Úpou - Rýchory / 1569–1872
Cech mlynářů Trutnov / 1728–1859
Cech pekařů, krupařů Trutnov / 1819–1860
Cech spojených řemesel Trutnov / 1513
Cech ševců Trutnov / 1754–1824
Cech zámečníků, pasířů, provazníků Trutnov / 1791–1859
Cech krejčích Úpice / 1652–1719
Cech mlynářů, krupařů Úpice / 1733–1734
Cech patera řemesel Úpice / 1650–1840
Cech pekařů Úpice / 1694–1719
Cech řezníků Úpice / 1746–1846
Cech smíšených řemesel Úpice / 1793
Cech ševců Úpice / 1693–1775
Cech krejčích Velký Vřešťov / 1709
Cech havířů Vrchlabí / 1684–1838
Cech kameníků, zedníků Vrchlabí / 1690
Cech kovářů Vrchlabí / 1632–1861
Cech kožešníků Vrchlabí / 1586–1885
Cech krejčích Vrchlabí / 1597–1864
Cech mlynářů Vrchlabí / 1675–1859
Cech obuvníků Vrchlabí / 1579–1914
Cech pekařů Vrchlabí / 1589–1887
Cech pivovarníků Vrchlabí / 1660–1844
Cech punčochářů Vrchlabí / 1629–1749
Cech řezníků Vrchlabí / 1582–1852
Cech soukeníků Vrchlabí / 1554–1872
Cech tesařů Vrchlabí / 1690–1859
Cech tkalců Vrchlabí / 1649–1888
Cech truhlářů Vrchlabí / 1613–1888
Cech voskařů, svíčkařů, mydlářů Vrchlabí / 1699–1735
Cech zámečníků Vrchlabí / 1585–1907
Cech zlatníků Vrchlabí / 1731
Cech kolářů Žacléř / 1834–1898
Cech krejčích Žacléř / 1745–1885
Cech pekařů Žacléř / 1619
Cech řezníků Žacléř / 1619

b) Společenstva

Živnostenské společenstvo Bílá Třemešná / 1897–1941
Honební společenstvo Dolní Kalná / 1948–1961
Hospodářská skupina pro maloobchod Dvůr Králové nad Labem / 1884–1949
Lidový svaz živnostníků a obchodníků Dvůr Králové nad Labem / 1924–1927
Okresní jednota živnostenských společenstev Dvůr Králové nad Labem / 1942–1951
Společenstvo holičů, kadeřníků, vlásenkářů Dvůr Králové nad Labem / 1890–1949
Společenstvo hostinských, výčepníků Dvůr Králové nad Labem / 1904–1943
Společenstvo hrnčířů, provazníků Dvůr Králové nad Labem / 1865–1884
Společenstvo klempířů Dvůr Králové nad Labem / 1937–1946
Společenstvo kovářů, podkovářů Dvůr Králové nad Labem / 1907–1948
Společenstvo kožešníků, koželuhů, jirchářů Dvůr Králové nad Labem / 1905–1922
Společenstvo krejčích, kloboučníků Dvůr Králové nad Labem / 1863–1949
Společenstvo malířů Dvůr Králové nad Labem / 1941–1947
Společenstvo obuvníků Dvůr Králové nad Labem / 1851–1948
Společenstvo pekařů, mlynářů Dvůr Králové nad Labem / 1867–1949
Společenstvo řezníků Dvůr Králové nad Labem / 1884–1948
Společenstvo stavebních živností Dvůr Králové nad Labem / 1901–1943
Společenstvo tkalců, barvířů Dvůr Králové nad Labem / 1885–1920
Společenstvo truhlářů, řezbářů, soustružníků Dvůr Králové nad Labem / 1883–1949
Společenstvo výrobců prádla Dvůr Králové nad Labem / 1943
Společenstvo zámečníků Dvůr Králové nad Labem / 1881–1950
Společenstvo krejčích Hostinné / -
Zásobovací společenstvo Hostinné / 1878–1917
Místní hospodářská skupina hostinských a hoteliérů Janské Lázně / 1945–1946
Hospodářsko-řemeslnická beseda Rtyně v Podkrkonoší / 1884–1889
Smíšené živnostenské společenstvo pro Rtyni a okolí Rtyně v Podkrkonoší / 1890–1941
Tkalcovské výrobní společenstvo Rtyně v Podkrkonoší / 1900–1926
Společenstvo hostinských, výčepníků Svoboda nad Úpou / 1937–1938
Hospodářská skupina hostinských živností Trutnov / 1946–1951
Hospodářská skupina pro maloobchod Trutnov / 1945–1951
Nákupní a prodejní společenstvo Heimatschole Trutnov / 1922
Nákupní a prodejní společenstvo německých úředníků Trutnov / 1909–1918
Okresní jednota živnostenských společenstev Trutnov / 1947–1949
Společenstvo holičů, kadeřníků Trutnov / 1947–1951
Společenstvo kovářů, podkovářů Trutnov / 1948–1952
Společenstvo krejčích Trutnov / 1947–1951
Společenstvo obuvníků Trutnov / 1948–1950
Společenstvo pekařů Trutnov / 1947–1950
Společenstvo řezníků, uzenářů Trutnov / 1945–1950
Společenstvo truhlářů, řezbářů, dřevosoustružníků Trutnov / 1947–1951
Společenstvo zámečníků Trutnov / 1947–1950
Svaz Československého živnostnictva Trutnov / 1945–1951
Unie Československých družstev Trutnov / 1937–1940
Hospodářská skupina pro maloobchod Úpice / 1930–1943
Společenstvo holičů, kadeřníků Úpice / 1940–1942
Společenstvo hostinských, výčepníků Úpice / 1925–1941
Společenstvo pekařů Úpice / 1927–1942
Živnostenské společenstvo obuvníků Úpice / 1861
Hospodářská skupina pro maloobchod Vrchlabí / 1945–1948
Hospodářská skupina hostinských Vrchlabí / 1945–1949
Obchodní gremium Vrchlabí / 1920–1939
Odborné společenstvo kovářů, podkovářů Vrchlabí / 1936–1941
Okresní jednota živnostenských společenstev Vrchlabí / 1945–1946
Společenstvo hostinských, výčepníků Vrchlabí / 1885–1939
Společenstvo krejčích Vrchlabí / 1860–1886
Společenstvo řezníků, uzenářů Vrchlabí / 1938–1948
Společenstvo sládků, výrobců kořalek, hostinských, výčepníků Vrchlabí / 1885–1939
Společenstvo spojených živností Vrchlabí / 1863–1907
Společenstvo ševců, koželuhů Vrchlabí / 1864–1911
Společenstvo tkalců Vrchlabí / 1866
Společenstvo truhlářů Vrchlabí / 1888
Svaz Československého živnostnictva Vrchlabí / 1948–1950
Ústřední svaz obchodu Vrchlabí / 1945–1949

c) Družstva

Konzumní výrobní a úsporné družstvo Bílá Třemešná / 1920–1939
Vodní družstvo Dolní Branná / 1934–1944
Vodní družstvo Dubenec / 1946–1952
Jednota – lidové spotřební družstvo Dvůr Králové nad Labem / 1907–1973
Mlékařské a hospodářské družstvo Dvůr Králové nad Labem / 1926–1952
Družstvo Katolický dům Dvůr Králové nad Labem / 1930–1934
HYGIE Dvůr Králové nad Labem / (1939) 1953–1994
Družstvo pro stavbu a provoz vlečné dráhy Dvůr Králové nad Labem / 1947–1951
Vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem / 1931–1990
Družstvo pro rozvod elektrické energie Havlovice / 1935
Spotřební a výrobní družstvo Dobromil Havlovice / 1938–1940
Družstvo pro rozvod elektřiny a mechanizaci v zemědělství Horní Dehtov / 1924–1953
Stavební a bytové družstvo Hostinné / 1910–1941
Zemědělské strojní družstvo Horní Lánov / 1946
Zemědělské obchodní družstvo Horní Olešnice / 1947–1988
Ústřední vodní komise Horní, Prostřední, Dolní Lánov, Prosečné / 1908–1938
Družstvo pro rozvoj elektřiny a mechanizace v zemědělství Hřibojedy / 1947–1950
Vodní družstvo Královec / 1910–1924
Vodní družstvo Kyje / 1946–1949
Vodovod Lampertice / 1936
Horal – stavební družstvo, Lánov / 1991–1993
Konzumní družstvo horníků Malé Svatoňovice / 1919–1940
Vodní družstvo Malé Svatoňovice / 1914–1948
Strojní družstvo Nové Lesy / 1946–1952
Vodní družstvo Nové Lesy / 1903–1949
Vodní družstvo Prosečné / 1928–1934
Zemědělské strojní družstvo Prostřední Lánov / 1949
Podkrkonošský konzum Rtyně v Podkrkonoší / 1921–1954
Družstvo Lumen Svoboda nad Úpou / 1946
Stavební bytové družstvo Trutnov / 1961–1993
Rybářské družstvo Trutnov / 1948–1950
Družstvo Národního domu Trutnov / 1899–1949
Mlékárenské družstvo Trutnov / 1941–1954
Ústřední mlékárna Trutnov / 1924–1945
Družstvo kominíků Trutnov / 1969–1973
Podkrkonošský konzum Trutnov / 1928–1952
Družstvo Národní dům Úpice / 1902
Vodní družstvo Velké Svatoňovice / 1926–1948
Vodní družstvo Vlčice, Horní Staré Město / 1929–1944
Jednota – mlékařské družstvo Vrchlabí / 1945–1951
Stavební družstvo Vrchlabí / 1920–1943
Sdružení říšských kramářů a obchodníků Vrchlabí / 1706–1711
Asanace – stavební družstvo Svoboda nad Úpou / 1968–1975
Konzumní spolek dělníků Svornost Úpice / 1920–1940
Konzumní spolek Černý Důl / 1908–1920
Vodovod Čistá, Fořt / 1906–1944

d) Peněžní ústavy (záložny, spořitelny)

Batňovice / 1905–1949
Bernartice / 1939–1951
Bílá Třemešná / 1904–1952
Borovnice / 1946–1952
Čermná / 1946–1947
Černý Důl / 1947–1952
Dolní Branná / 1945–1950
Dolní Lánov / 1947–1951
Doubravice / 1908–1952
Dubenec / 1930–1952
Hajnice / 1946–1951
Havlovice / 1904–1952
Horní Brusnice / 1945–1952
Horní Kalná / 1901–1952
Horní Lánov / 1946–1950
Horní Maršov / 1945–1951
Horní Staré Město / 1899–1948
Hřibojedy / 1945–1952
Huntířov / 1946–1955
Chotěvice / 1946–1947
Choustníkovo Hradiště / 1939–1952
Janovice / 1906–1951
Javorník / 1946–1948
Kocléřov / 1940–1954
Kohoutov / 1945–1952
Lampertice / 1945–1951
Libňatov / 1901–1950
Libotov / 1945–1952
Maršov / 1911–1947
Mladé Buky / 1945–1952
Nové Lesy / 1906–1951
Pilníkov / 1945–1952
Poříčí u Trutnova / 1932–1949
Prosečné / 1945–1949
Rtyně v Podkrkonoší / 1891–1950
Rudník / 1946–1949
Staré Buky / 1945–1950
Starobucké Debrné / 1895–1953
Starý Rokytník / 1945–1950
Starý Sedloňov / 1945–1948
Strážkovice / 1900–1936
Suchovršice / 1904–1952
Špindlerův Mlýn / 1945–1949
Trotina / 1905–1953
Třebihošť / 1902–1952
Velká Úpa / 1945–1952
Velký Vřešťov / 1899–1952
Vlčice / 1946–1952
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1945–1952
Vrchlabí / 1945–1949
Žacléř / 1910–1952

Občanská záložna Dolní Kalná / 1873–1952
Lidová záložna Dvůr Králové nad Labem / 1929–1944
Všeobecná záložna Dvůr Králové nad Labem / 1862–1948
Okresní hospodářská záložna Dvůr Králové nad Labem / 1939–1942
Okresní spořitelna a záložna Dvůr Králové nad Labem / 1915–1952
Spořitelna Královédvorská Dvůr Králové nad Labem / 1885–1955
Spořitelní a záložní spolek Dvůr Králové nad Labem / 1921–1933
Živnostenská záložna Dvůr králové nad Labem / 1919–1946
Spořitelní a záložní spolek Horní Kalná / 1901–1908
Družstevní záložna Horní Staré Město / 1899–1948
Spořitelní a záložní spolek Hřibojedy / 1916–1944
Okresní hospodářská záložna Hostinné / 1908–1912
Spořitelna a záložna Hostinné / 1945–1952
Občanská záložna Lanžov / 1893–1954
Občanská záložna Malé Svatoňovice / 1902–1952
Družstevní záložna Mladé Buky / 1945–1952
Konzumní a záložní spolek Jednota Prosečné / 1903–1936
Občanská záložna Rtyně v Podkrkonoší / 1871–1954
Okresní spořitelna a záložna Trutnov / 1945–1953
Trutnovská záložna Trutnov / 1945–1948
Občanská záložna Trutnov / 1909–1936
Městská spořitelna Úpice / 1901–1952
Záložna pro obchod a živnosti Úpice / 1929–1943
Hospodářská záložna Úpice / 1925–1949
Občanská záložna Úpice / 1864–1952
Občanská záložna Velké Svatoňovice / 1872–1952
Občanská záložna Jilemnice, Vrchlabí / 1928–1948
Okresní hospodářská záložna Vrchlabí / 1932–1951
Městská spořitelna Vrchlabí / 1901–1948
Okresní spořitelna a záložna Vrchlabí / 1945–1953
Peněžní ústav Adalberta Kablíka Vrchlabí / 1877–1883
Spořitelna a záložna Žacléř / 1893–1938
Záložna – spořitelní a záložní spolek Žireč / 1928–1952

e) Zemědělská družstva

Batňovice / 1955–1992
Bílá Třemešná / 1953–1989
Čermná / 1950–1974
Dolní Branná / 1949–1975
Dolní Lánov / 1950–1977
Dubenec / 1952–1992
Dvůr Králové nad Labem / 1950–1972
Havlovice / 1952–1990
Hertvíkovice / 1951–1953
Horní Dehtov / 1959–1978
Horní Kalná / 1965–1967
Hostinné / 1951–1953
Hřibojedy / 1952–1971
Huntířov / 1950–1972
Chotěvice / 1950–1974
Chvaleč / 1952–1954
Kašov / 1950–1960
Klášterská Lhota / 1951–1961
Lhota u Trutnova / 1958–1960
Kocbeře / 1960–1974
Kocléřov / 1953–1970
Lampertice / 1957–1960
Lánov / 1950–1973
Lanžov / 1957–1959
Libotov / 1958–1969
Litič / 1960–1972
Maršov u Úpice / 1958–1961
Nová Podharť / 1966–1974
Nové Lesy / 1966–1975
Pilníkov / 1951–1988
Prosečné / 1947–1974
Suchovršice / 1952–1963
Trotina / 1959–1973
Volanov / 1950–1991
Velký Vřešťov / 1969–1974
Vilantice / 1958–1971
Vítězná / 1952–1990
Vlčice / 1950–1973
Vlčkovice v Podkrkonoší / 1951–1990
Zábřezí / 1957–1960
Zdobín / 1958–1959
Žacléř / 1951
Žirecká Podstráň / 1954–1959

XIII. Spolky

a) Branné, vojenské, střelecké spolky a organizace

Národní garda Dvůr Králové nad Labem / 1848–1850
Volkssturm Dvůr Králové nad Labem / 1944–1945
Imker Heřmanovy Sejfy / 1940–1945
Spolek vojáků 2. světové války Hostinné / 1940–1945
Spolek ostrostřelců Horní Staré Město / 1867–1905
Národní garda Trutnov / s. d.
Sturmabteilung Trutnov / 1939–1941
Sturmabteilung Úpice / 1939–1944
Volkssturm Úpice / 1944
Sturmabteilung Žacléř / 1939–1943

b) Sportovní, tělovýchovné spolky a organizace

Sokol – Batňovice / 1919–1953
Jiskra – tělovýchovná jednota Bernartice / 1977–1981 (1984)
Sportovní klub Bílá Třemešná / 1931–1938
Sportovní tělovýchovná jednota Bílá Třemešná / 1953–1965
Sokol – Černý Důl / 1980–1986
Sokol – Dolní Branná / 1968–1977
Dělnický tělocvičný spolek Dolní Lánov / 1933–1938
Sportovní klub Dvůr Králové nad Labem / 1928–1949
Weis – sportovní klub Dvůr Králové nad Labem / 1930–1939
Sokol – Dvůr Králové nad Labem / 1867–1948
Dělnická tělocvičná jednota Dvůr Králové nad Labem / 1922–1947
Tělovýchovná jednota Dvůr Králové nad Labem / 1959–1990
Německý tělocvičný spolek Dvůr králové nad Labem / 1892
Nacionálněsocialistický svaz motoristů Dvůr Králové nad Labem / 1940–1944
Sportovní klub Brusnice (Hajnice) / 1947–1948
Sokol – Havlovice / 1946–1957
Sokol – Horní Brusnice / 1946–1948
Sokol – Horní Kalná / 1906–1921
Dělnický tělocvičný spolek Horní Olešnice / 1906–1937
Dělnický cyklistický a automobilový spolek Adler Horní Staré Město / 1929–1938
Tělocvičný spolek Horní Staré Město / 1914–1916
Dělnický tělovýchovný a sportovní spolek Pokrok Horní Staré Město / 1922–1931
Klub českých turistů Hostinné / 1946–1948
Autoklub Hostinné / 1947–1952
Sokol – Hostinné / 1921–1938
Německý tělocvičný spolek Hostinné / 1881–1935
Německý sportovní spolek Hostinné / 1929–1932
Sokol – Chotěvice / 1958–1989
Sokol – Janské Lázně / 1976–1985
Sokol – Kunčice nad Labem / 1925–1950
Dělnický tělocvičný spolek Libeč / 1932–1938
Dělnický cyklistický spolek Libeč / 1928–1938
Sokol – Rtyně v Podkrkonoší / 1895–1938
Jiskra – tělovýchovná jednota Rudník / 1979–1982
Německý sportovní spolek Aupathal Svoboda nad Úpou / 1927–1940
Tělovýchovný a hasičský spolek Svoboda nad Úpou / 1868–1898
Sokol – Strážkovice / 1934–1948
Sokol – Svoboda nad Úpou / 1946–1948
Německý tělocvičný spolek Trutnov / 1907–1919
Německý spolek milovníků cestování Trutnov / 1909
Turistický spolek přátel přírody Trutnov / 1939
Sokol – Trutnov / 1908–1959
Tělovýchovná a sportovní unie Trutnov / 1993–1998
Tělovýchovná jednota Lokomotiva Trutnov / 1956–1992
Lyžařský klub Trutnov / 1931–1934
Dělnická tělocvičná jednota Trutnov - Dolní Staré Město / 1906–1937
Sparta – tělocvičná jednota Úpice / 1960–1973
Klub českých turistů Úpice / 1928–1946
Nacionálněsocialistický svaz motoristů Úpice / 1941–1944
Sokol – Velký Vřešťov / 1921–1946
Sokol – Vrchlabí / 1947–1956
Bruslařský klub Vrchlabí / 1879–1898
Sportovní klub Vrchlabí / 1947
Lyžařský spolek Vrchlabí / 1896–1914
Dělnický tělovýchovný spolek Zlatá Olešnice / 1930–1938
Sokol – Žacléř / 1923–1934
Dělnická tělovýchovná jednota Žacléř / 1930–1932

c) Kulturní, osvětové, školské, vzdělávací, zájmové spolky a instituce

Kulturní klub Bernartice / 1988
Hospodářský a včelařský spolek Bernartice / 1897
Německý kulturní svaz Bohuslavice / 1931–1938
Místní osvětová a knihovní rada Bohuslavice / 1920–1950
Osvětová beseda Borovnička / 1980–1985
Osvětová beseda Černý Důl / 1973–1989
Osvětová beseda Debrné / 1961–1971
Osvětová beseda Dolní Branná / 1955–1984
Osvětová beseda Dolní Lánov / 1957–1986
Katolický lidový spolek Dolní Dvůr / 1929–1962
Bratrstvo srdce Ježíšova Dolní Kalná / 1859–1860
Bratrstvo dědictví svatojánského Dolní Kalná / 1884–1902
Bratrstvo sv. Michala Dolní Kalná / 1862
Spolek zemědělců Dolní Lánov / 1910–1937 (1948)
Katolický okrašlovací spolek Dolní Olešnice / 1926–1930
Lidový spolek německých katolíků Dolní Žďár / 1910–1915
Bratrstvo srdce Ježíšova Dubenec / 1857–1927
Junák – Dvůr Králové nad Labem / 1947–1948
Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem / 1922–1970
Textilní a krajinská výstava Dvůr Králové nad Labem / 1935–1938
Dělnická beseda Dvůr Králové nad Labem / 1902–1909
Vlastivědná komise Dvůr Králové nad Labem / 1934–1938
Městský osvětový sbor Dvůr Králové nad Labem / 1934–1942
Plakátovací ústav Dvůr Králové nad Labem / 1937–1948
Spolek sv. Vincence Dvůr Králové nad Labem / 1910–1938
Dělnický vzdělávací spolek Omladina Dvůr Králové nad Labem / 1893–1899
Pod Zvičinou – spolek rodáků a přátel Dvůr Králové nad Labem / 1937–1952
Spolkový oltář Dvůr Králové nad Labem / 1884–1909
Stolová společnost Cvrndorf Dvůr Králové nad Labem / 1896–1952
Městská osvětová služba Dvůr Králové nad Labem / 1940–1951
Česká společnost Dvůr Králové nad Labem / 1949
Městský biograf Dvůr Králové nad Labem / 1920–1929
Bratrstvo Těla Kristova Dvůr Králové nad Labem / 1651–1730
Spolek pro stavbu Živnostenského domu Dvůr Králové nad Labem / 1911–1928
Německý sjednocený spolek pojištění proti požárům Dvůr Králové nad Labem / 1911
Bratrstvo nejsvětější svátosti oltářní Fořt / 1867–1873
Bratrstvo k božskému srdci Ježíšovu Fořt / 1844–1886
Bratrstvo sv. růžence Fořt / 1842–1847
Bratrstvo třetího řádu sv. Františka Fořt / 1851–1904
Osvětová beseda Hajnice / 1966–1968
Bratrstvo třetího řádu sv. Františka Hajnice / 1857–1913
Bratrstvo smrtelné úzkosti Krista Hajnice / 1862–1888
Osvětová beseda Horní Brusnice / 1982–1985
Osvětová beseda Horní Olešnice / 1957
Německý kulturní svaz Horní Staré Město / 1927–1938
Bratrstvo Ježíšovo Horní Staré Město / 1897–1902
Lidový spolek německých katolíků Horní Žďár / 1910–1915
Svaz Němců v Čechách Hostinné / 1910–1922
Německý katolický spolek Hostinné a okolí / 1932
Městské muzeum Hostinné / 1947–1954
Spolek vlastníků domů Hostinné / 1932
Okresní osvětový sbor Hostinné / 1919–1938
Bratrstvo svatého růžence Choustníkovo Hradiště / 1857–1900
Bratrstvo ustavičné pomoci Choustníkovo Hradiště / 1900
Bratrstvo třetího řádu Choustníkovo Hradiště / 1896–1922
Bratrstvo sv. Bonifáce Choustníkovo Hradiště / 1900
Arcibratrstvo Choustníkovo Hradiště / 1900
Bratrstvo sv. Josefa Choustníkovo Hradiště / 1925–1926
Německý kulturní svaz Chvaleč / 1930–1938
Osvětová beseda Janské Lázně / 1966–1985
Rakouský Krkonošský spolek Janské Lázně / 1885–1934
Osvětová beseda Klášterská Lhota / 1960–1981
Osvětová beseda Kocbeře / 1958–1960
Bratrstvo sv. Škapulíře Kohoutov / 1894
Spolek pro okrášlení a zvelebení kostela Kohoutov / 1926–1937
Spolek pro výzdobu a údržbu kostela Kohoutov / 1926–1939
Osvětová beseda Kuks / 1963–1971
Vlastivědné muzeum Kuks / 1919–1949
Místní osvětový výbor Kuks / 1926–1938
Osvětová beseda Kunčice / 1960–1987
Třetí řád sv. Františka Lanžov / 1863–1890
Bratrstvo živého růžence Lanžov / 1859
Místní osvětová rada Lampertice / 1946–1950
Katolická charita Malé Svatoňovice / 1946–1949
Spolek pro zvelebení poutního místa Malé Svatoňovice / 1926–1951
Bratrstvo k uctění nejsvětějšího srdce Ježíše Malé Svatoňovice / 1866–1916
Krkonošský spolek Maršov I. / 1928–1941
Katolický spolek pro stavbu kostela Maršov I. / 1896–1939
Osvětová beseda Mostek / 1978–1988
Společenská beseda Svornost Odolov / 1885–1912
Spolek pro cizinecký ruch Pec pod Sněžkou / 1943–1944
Bratrstvo růžence srdce Panny Marie Pilníkov / 1862–1881
Spolek Normania Pilníkov / 1930–1937
Lidový spolek katolíků Pilníkov / 1911–1937
Osvětová beseda Podhůří / 1959–1962
Osvětová beseda Prosečné / 1954–1966
Německý kulturní svaz Prosečné / 1913–1937
Místní rada osvětová Rtyně v Podkrkonoší / 1946–1950
Národně sociální vzdělávací spolek Rychetský Rtyně v Podkrkonoší / 1907–1938
Muzejní spolek Rtyně v Podkrkonoší / 1933–1958
Osvětová beseda Souvrať / 1976–1987
Lidový svaz německých katolíků Staré Buky / 1909–1937
Lidový svaz německých katolíků Starý Rokytník / 1931–1937
Osvětová beseda Strážné / 1959–1973
Místní okrašlovací komise Suchovršice / 1928
Lidový svaz německých katolíků Svoboda nad Úpou / 1931–1938
Německý kulturní svaz Svoboda nad Úpou / 1925–1928
Kostelní spolek Svoboda nad Úpou / 1904–1939
Vlastivědný spolek Svoboda nad Úpou / 1927–1934
Stolní společnost Ecke Svoboda nad Úpou / 1904–1933
Německý katolický svaz mladých Eiche Svoboda nad Úpou / 1923–1928
Lázeňský spolek Špindlerův Mlýn / 1892–1902
Junák – Trutnov / 1948–1949
Muzeum Podkrkonoší Trutnov / 1948–1979
Spolek štěstí Bergeist Trutnov / 1902
Spolek pro cizinecký ruch Trutnov / 1939–1944
Spolek Eisener Wehrmann Trutnov / 1914–1915
Německý pokrokový spolek Trutnov / 1902–1938
Německý školní spolek Trutnov / 1880–1914
Ženský spolek Trutnov / 1891–1908
Okrašlovací spolek Trutnov / 1884–1945
Dům kultury Trutnov / 1974–1993
Místní rozhlas Trutnov / 1947
Spolek majitelů domů Trutnov / 1900–1912
Katolický tiskový spole Domov Trutnov / 1898–1938
Gabelsbergův těsnopisný spolek Trutnov / 1890
Městské vlastivědné muzeum Trutnov / 1911–1938
Místní skupina esperanta Trutnov / 1920–1930
Redakce Trautenauer Zeitung Trutnov / 1899–1912
Krkonošská výstava Trutnov / 1948–1951
Německý župní vzdělávací výbor Trutnov / 1924–1931
Česká beseda Trutnov / 1870–1927
Svaz křesťanské mládeže Protěž Trutnov / 1914–1931
Český muzejní spolek Trutnov / 1936–1939
Městské kino Trutnov / 1920–1925
Okresní kulturní středisko Trutnov / 1955–1970
Klub vlasteneckých přátel Trutnov / 1914–1925
Okresní správa kin Trutnov / 1974–1991
Spolek Ehre Trutnov - Poříčí / 1902–1938
Lidový svaz německých katolíků Trutnov - Poříčí / 1920–1938
Okrášlovací spolek Úpice / 1890
Včelařský spolek Úpice / 1928–1959
Spolek Úpavan Úpice / 1922–1928
Hvězdárna Úpice / 1963–1996
Muzejní spolek Úpice / 1909–1936
Místní výbor Ústřední matice školské Úpice / 1900–1936
Bio Světozor Úpice / 1922–1943
Občanská beseda Úpice / 1876–1931
Československá obec učitelská Úpice / 1923–1928
Okresní osvětový sbor Úpice / 1906–1930
Městská osvětová komise Úpice / 1919–1945
Místní veřejná osvětová služba Úpice / 1941–1945
Lidový svaz německých katolíků Velká Úpa / 1934–1938
Místní osvětová komise Vilantice / 1920–1939
Katolická kostelní rada Vlčice / 1940–1944
Bratrstvo srdce Panny Marie Vlčice / 1879–1905
Bratrstvo k útěše chudých duší a sv. Michala Vlčice / 1850–1900
Junák – Vrchlabí / 1948
Rakouský Krkonošský spolek Vrchlabí / 1895–1899
Svaz Němců v Čechách Vrchlabí / 1897–1937
Německý školní spolek žen a dívek Vrchlabí / 1909–1919
Spolek Německý dům Vrchlabí / 1898–1930
Kulturní dům Střelnice Vrchlabí / 1947–1991
Svaz německé katolické mládeže Vrchlabí / 1926–1938
Německé studentské tábory Vrchlabí / 1884–1937
Okrášlovací spolek Vrchlabí / 1869–1938
Mariánská skupina dívek Vrchlabí / 1911–1936
Německý kulturní svaz žen a dívek Vrchlabí / 1920–1938
Všeobecný konzumní spolek Vrchlabí / 1913–1938
Lovecký klub Lovu zdar Vrchlabí / 1907–1919
Spolek tkalců Vrchlabí / 1871–1879
Místní osvětová rada Vrchlabí / 1946–1948
Obecní osvětový sbor Žacléř / 1924–1934
Místní osvětová rada Žirecká Podstráň / 1946–1951

Národní jednoty severočeské

Dubenec / 1938
Dvůr Králové nad Labem / 1888–1897
Horní Brusnice / 1933–1938
Horní Dehtov / 1923–1939
Horní Vernéřovice / 1931–1938
Hostinné / 1895–1931
Královec / 1927–1928
Kuks / 1938
Malé Svatoňovice / 1905–1928
Maršov / s. d.

d) Čtenářské, divadelní, hudební, pěvecké a zábavné spolky

Čtenářská beseda Batňovice - Zálesí / 1938
Klub fotografů amatérů Dvůr Králové nad Labem / 1925
Spolek divadelních ochotníků Hanka Dvůr Králové nad Labem / 1925–1951
Literární a čtenářský spolek Slavoj Dvůr Králové nad Labem / 1880–1949
Pěvecká a hudební Župa Dvůr Králové nad Labem / 1892–1951
Česká knihovna Dvůr Králové nad Labem / 1845–1863
Pěvecká jednota Záboj Dvůr Králové nad Labem / 1857–1985
Jednota divadelních ochotníků Třebízský Horní Dehtov / 1896–1906
Úterní spolek Horní Staré Město / 1919–1938
Německý čtenářský spolek Hořejší Vrchlabí / 1891–1900
Ochotnický spolek Libňatov / 1870
Čtenářská beseda Malé Svatoňovice / 1880–1905
Spolek divadelních ochotníků Rtyně v Podkrkonoší / 1872–1995
Klub šachistů Rtyně v Podkrkonoší / 1930–1959
Divadelní spolek Klicpera Trutnov / 1900–1934
Dělnický pěvecký spolek Trutnov / 1924–1938
Německý divadelní spolek Trutnov / 1903–1910
Hudební spolek Harmonie Trutnov / 1873–1936
Jednota divadelních ochotníků A. Jirásek Úpice / 1897–1947
Zpěvácký spolek Foerster-Smetana Úpice / 1902–1968
Veřejná městská knihovna, čítárna Úpice / 1908–1932
Odborné sdružení hudebníků Velké Svatoňovice / 1931–1951
Ochotnické divadlo Velké Svatoňovice / 1871–1953
Ochotnický spolek Velký Vřešťov / 1925–1944
Německý pěvecký spolek Vrchlabí / 1856–1933
Divadelní spolek Vrchlabí / 1789–1941
Divadelní jednota Šír Vrchlabí / 1946–1955
Německá čítárna Vrchlabí / 1862–1938
Spolek divadelních ochotníků Svoboda, Žacléř / 1919–1951

e) Hasičské a požárnické spolky a organizace

Sbor dobrovolných hasičů Batňovice / 1887–1918
Sbor dobrovolných hasičů Bernartice / 1941–1949
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Dolní Brusnice / 1948–1956
Sbor dobrovolných hasičů Dolní Kalná / 1878–1948
Sbor dobrovolných hasičů Dolní Lánov / 1873–1928
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Horní Kalná / 1885–1956
Sbor dobrovolných hasičů Horní Staré Město / 1886–1940
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Hostinné / 1951
Svaz požární ochrany – základní organizace Chotěvice / 1981–1989
Svaz požární ochrany – základní organizace Klášterská Lhota / 1983–1989
Svaz požární ochrany – základní organizace Kocbeře / 1948–1954
Sbor dobrovolných hasičů Kocbeře - Nová Ves / 1904–1938
Sbor dobrovolných hasičů Komárov / 1897–1931
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Křenov / 1947–1954
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Kunčice nad Labem / 1950
Sbor dobrovolných hasičů Lhota u Trutnova / 1903–1938
Sbor dobrovolných hasičů Maršov 4 / 1928–1930
Sbor dobrovolných hasičů Maršov u Úpice / 1904–1936
Sbor dobrovolných hasičů Odolov / 1892–1947
Svaz požární ochrany – základní organizace Rudník / 1976–1982
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Stanovice / 1950–1967
Tělovýchovný a hasičský spolek Svoboda nad Úpou / 1868–1898
Český svaz požární ochrany – okresní výbor Trutnov / 1957–1990
Sbor dobrovolných hasičů Velká Úpa I., II. / 1879–1940
Okresní svaz hasičstva 79 Vrchlabí / 1923–1939
Československý svaz požární ochrany – místní jednota Zlatá Olešnice / 1949–1955

f) Dobročinné a podpůrné spolky a organizace

Jednota pro přestavbu kostela Dvůr Králové nad Labem / 1887–1899
Spolek pro postavení kříže a kašny Česká Podharť, Dvůr Králové nad Labem / 1864–1882
Výbor pro postavení pomníku presidentu T. G. Masarykovi Česká Podharť, Dvůr Králové nad Labem / 1924
Okresní stravovna a zprostředkovatelna práce Dvůr Králové nad Labem / 1904–1927
Podpůrný spolek studentů Reálného gymnázia Dvůr Králové nad Labem / 1905–1933
České srdce Dvůr Králové nad Labem / 1918–1919
Výbor pro stavbu památníku Horní Staré Město / 1923–1929
Vzájemný podpůrný spolek Hořejší Vrchlabí / 1899–1941
Spolek vysloužilých veteránů Hostinné / 1864–1904
Rakouská obchodní společnost Hostinné / 1807–1836
Spolek vysloužilých veteránů Maršov IV. / 1869–1938
Kostelní podpůrný spolek Pilníkov / 1920–1931
Spolek vysloužilých dělostřelců Pilníkov / 1900–1904
1. všeobecný podpůrný spolek Trutnov / 1893–1928
Pospolitý bratrský spolek Trutnov / 1893–1938
Katolický spolek misijní Trutnov / 1922–1938
Spolek vysloužilých vojáků Trutnov / 1867–1934
Výbor pro postavení pomníku obětem 1. světové války Trutnov / 1925–1932
Spolek pro stavbu pomníku císaři Josefa II. Trutnov / 1882–1886
Spolek vysloužilých dělostřelců Trutnov / 1904–1924
Svaz na ochranu československých žen Úpice / 1919–1920
Občanské sdružení Diakonie Úpice / 1992–1996
Místní komitét obětních dnů Úpice / 1916
Diecézní svaz katolické charity Velký Vřešťov / 1900
Družina českých válečných poškozenců Velký Vřešťov / 1940
Podpůrný spolek textilní školy Vrchlabí / 1899–1941
Spolek pro ochranu dětí Vrchlabí / 1917–1923

XIV. Sociální, zdravotní instituce a ústavy

Charitní domov Dolní Albeřice / 1959–1985
Okresní chorobinec Dvůr Králové nad Labem / 1928–1949
Okresní sirotčinec Dvůr Králové nad Labem / 1931–1932
Okresní dětský domov Dvůr Králové nad Labem / 1947–1949
Ústav chudých Dvůr Králové nad Labem / 1946–1947
Okresní péče o mládež Dvůr Králové nad Labem / 1923–1959
Ochrana matek a dětí Dvůr Králové nad Labem / 1932–1947
Národně socialistická péče o blaho Dvůr Králové nad Labem / 1939–1944
Výchovný ústav pro mládež Hostinné / 1958–1989
Okresní nemocnice Hostinné / 1877–1902
Rekreační domov charity Marianum Janské Lázně / 1955–1985
Okresní dětský domov Kocléřov - Hájemství / 1956–1964
Okresní chorobinec Lampertice / 1946–1949
Dětská ozdravovna Špindlerův Mlýn / 1951–1952
Městská chudinská správa Trutnov / 1889–1934
Městská nemocnice Trutnov / 1867–1885
Sdružení zdravotně postižených Trutnov / 1981–1985
Okresní ústav sociálních služeb Trutnov / 1976–1991
Okresní ústav národního zdraví Trutnov / 1918–1995
Okresní péče o mládež Trutnov / 1920–1951
Ústav chudých Úpice / 1875–1934
Dětský domov Vrchlabí / 1982–1990
Okresní péče o mládež Vrchlabí (německá) / 1924–1931
Horská nemocnice Krkonoše Vrchlabí / 1935–1986
Okresní péče o mládež Vrchlabí / 1945–1959
Česká sociální pomoc Vrchlabí / 1946–1949

XV. Nemocenské, úrazové, penzijní pojišťovny a léčebné fondy

Okresní nemocenská pojišťovna Dvůr Králové nad Labem / 1923–1951
Místní nemocenská pokladna živnostenských společenstev Dvůr Králové nad Labem / 1900
Léčebný fond veřejných zaměstnanců Dvůr králové nad Labem / 1926–1941
Penzijní fond zaměstnanců mlékařského a hospodářského družstva Dvůr Králové nad Labem / 1942–1955
Nemocenská pokladna družstva pro zásobování potravinami Hostinné / 1888–1917
Nemocenská pokladna smíšených živností Rtyně v Podkrkonoší / 1916–1937
Okresní nemocenská pokladna Trutnov / 1904–1948
Okresní správa sociálního zabezpečení Trutnov / 1991–1994
Okresní nemocenská pojišťovna Úpice / 1933–1937
Úřadovna sociálního pojištění Vrchlabí / 1945–1948

XVI. Politické, odborové a společenské organizace

KSČ – místní organizace Batňovice / 1945–1960
KSČ – místní organizace Borovnička / 1945–1950
KSČ – vesnická organizace Čermná / 1965–1968
KSČ – místní organizace Čistá / 1946–1947
KSČ – místní organizace Dolní Lánov / 1947–1952
KSČ – místní organizace Dolní Olešnice / 1945–1975
KSČ – místní organizace Dubenec / 1945–1953
KSČ – místní organizace č. 6 Dvůr Králové nad Labem / 1948
KSČ – okresní výbor Dvůr Králové nad Labem / 1942–1956
KSČ – základní organizace Juta č. 4 Dvůr Králové nad Labem / 1945–1947
KSČ – základní organizace poštovního úřadu č. 1 Dvůr Králové nad Labem / 1948–1950
KSČ – základní organizace Tiba Vorlech Dvůr Králové nad Labem / 1945–1952
KSČ – místní organizace Havlovice / 1949–1973
KSČ – vesnická organizace Horní Dehtov / 1954–1967
KSČ – místní organizace Horní Kalná / 1950–1968
KSČ – místní organizace Horní Olešnice / 1970–1980
KSČ – místní organizace Horní Žďár / 1947–1950
KSČ – místní organizace Hostinné / 1948–1950
KSČ – místní organizace Huntířov / 1948–1953
KSČ – místní organizace Choustníkovo Hradiště / 1945
KSČ – místní organizace Janské Lázně / 1948–1951
KSČ – místní organizace Klášterská Lhota / 1948–1959
KSČ – místní organizace Kocbeře / 1945–1952
KSČ – místní organizace Kohoutov / 1947–1959
KSČ – místní organizace Komárov / 1946–1955
KSČ – místní organizace Kunčice nad Labem / 1948–1980
KSČ – místní organizace Malé Svatoňovice / 1968–1972
KSČ – místní organizace Mostek / 1948–1951
KSČ – místní organizace Zadní Mostek / 1948–1952
KSČ – místní organizace Nemojov / 1945–1956
KSČ – základní organizace Silka 01 Nová Kocbeř / 1950–1952
KSČ – místní organizace Dvůr Králové nad Labem - Nová Podharť / 1955–1958
KSČ – místní organizace Nové Lesy / 1945–1954
KSČ – místní organizace Radeč / 1945–1948
KSČ – místní organizace Rudník / 1963–1970
KSČ – místní organizace Sylvárov, Žirecká Podstráň / 1960–1962
KSČ – místní organizace Souvrať / 1947–1951
KSČ – místní organizace Svoboda nad Úpou / 1945
KSČ – místní organizace Špindlerův Mlýn / 1945–1954
KSČ – místní organizace č. 2 Špindlerův Mlýn, Bedřichov / 1949–1951
KSČ – místní organizace Trutnov / 1961–1973
KSČ – okresní výbor Trutnov / 1945–1986
KSČ – základní organizace Okresního stavebního podniku Trutnov / 1949–1959
KSČ – místní organizace Třebihošť / 1945–1955
KSČ – místní organizace Úpice / 1962–1964
KSČ – základní organizace JZD Vlčkovice v Podkrkonoší / 1965–1967
KSČ – okresní výbor Vrchlabí / 1947–1959
KSČ – základní organizace MěNV Vrchlabí / 1960–1965
KSČ – místní organizace Záboří / 1951–1955
KSČ – místní organizace Zboží / 1945–1953
KSČ – závodní organizace MěNV Žacléř / 1950–1976
KSČ – místní organizace Žirecká Podstráň / 1951–1952

NSDAP Čermná / 1942–1945
SDP Dolní Branná / 1934–1937
Klub národně socialistické mládeže Barák, Dvůr Králové nad Labem / 1907–1909
NSDAP Dvůr Králové nad Labem / 1939–1944
Národní souručenství Horní Dehtov / 1941–1945
Sociálně demokratický volební spolek Horní Staré Město / 1913–1937
Klub sociálně demokratických obecních zástupců Horní Staré Město / 1919–1928
NSDAP Hostinné / 1938–1943
NSDAP Chotěvice / 1939–1945
Národní obec fašistická Libňatov / 1932–1938
NSDAP Pec pod Sněžkou / 1938–1940
NSDAP Prosečné / 1940–1944
Spolek sociálně demokratické mládeže Trutnov / 1920–1921
Svobodní demokraté Trutnov / 1993–1995
NSDAP Trutnov / 1938–1943
Občanské hnutí Trutnov / 1991–1994
Svobodní demokraté, LSNS Trutnov / 1995–1997
Národní souručenství Úpice / 1939–1945
NSDAP Vrchlabí / 1938–1942

ROH – místní organizace MNV Bernartice / 1981–1987
ROH – závodní výbor lidového soudu Dvůr Králové nad Labem / 1950–1960
ROH – 9. květen – závodní výbor Hankův dům Dvůr Králové nad Labem / 1961–1989
ROH – závodní organizace MNV Hostinné / 1948–1951
ROH – závodní výbor MěNV Janské Lázně / 1986–1989
ROH – závodní výbor státního statku Lánov / 1982–1991
ROH – Koletova hornická hudba dolu Zd. Nejedlý Rtyně v Podkrkonoší / 1950–1964
ROH – závodní klub dolu Zd. Nejedlý Rtyně v Podkrkonoší / 1956–1992
ROH – místní organizace při MNV Rudník / 1961–1979
ROH – okresní výbor odborového svazu pracovníků školství a vědy Trutnov / 1959–1971
ROH – svaz zaměstnanců hornictví Trutnov / 1952–1956
ROH – závodní výbor oblastního divadla Trutnov / 1957–1958
ROH – závodní výbor okresního stavebního podniku Trutnov / 1979–1990
ROH – závodní výbor při ONV Trutnov / 1964–1989
ROH – závodní organizace mlékárenského družstva Trutnov / 1947–1948
ROH – závodní výbor východočeských vodovodů a kanalizací Trutnov / 1979–1986
ROH – kulturní klub Úpice / 1950–1979
ROH – závodní klub dolu Zd. Nejedlý Velké Svatoňovice / 1949–1980
ROH – závodní výbor MěNV Vrchlabí / 1956–1990
ROH – závodní výbor okresní vojenské správy Vrchlabí / 1958–1960
ROH – při lidovém soudu – závodní výbor Vrchlabí / 1951–1960
ROH – závodní klub dolu Jan Šverma Žacléř / 1957–1964
ROH – závodní výbor hornického učiliště Žacléř / 1952–1954
ROH – závodní výbor MěNV Žacléř / 1974–1979

Národní fronta – okresní výbor Dvůr Králové nad Labem / 1948–1959
Národní fronta – okresní výbor Trutnov / 1948–1990
Národní fronta – okresní výbor Vrchlabí / 1948–1959

Národní fronta – místní výbory

Arnultovice / 1948–1953
Batňovice / 1969–1989
Bílá Třemešná / 1948–1953
Bobr / 1948–1949
Bohuslavice / 1948–1951
Čermná / 1948–1949
Černý Důl / 1948–1989
Čistá / 1948–1952
Dolní Branná / 1948–1953
Dolní Lánov / 1948–1953
Dolní Maršov / 1948–1952
Dolní Olešnice / 1948–1953
Dvůr Králové nad Labem / 1948–1954
Hajnice (Brusnice) / 1948–1950
Hajnice / 1971–1972
Havlovice / 1948–1952
Hertvíkovice / 1950–1952
Horní Malá Úpa / 1948–1949
Horní Maršov / 1948–1953
Horní Olešnice / 1948
Hostinné / 1948–1953
Huntířov / 1948–1955
Chotěvice / 1949–1990
Chvaleč / 1948–1952
Janské Lázně / 1948–1990
Javorník / 1949–1953
Klášterská Lhota / 1948–1989
Kocléřov / 1948–1954
Kohoutov / 1948–1951
Královec / 1948–1958
Křenov / 1948–1954
Kuks / 1986–1990
Kunčice nad Labem / 1948–1988
Lhota u Trutnova / 1949–1951
Libňatov / 1950–1954
Malá Úpa / 1948–1953
Markoušovice / 1948–1951
Mladé Buky / 1948
Mostek / 1948–1950
Pec pod Sněžkou / 1949–1952
Pilníkov / 1950–1953
Prosečné / 1948–1949
Prostřední Lánov / 1948–1952
Radeč / 1948–1952
Radvanice / 1948–1951
Rtyně v Podkrkonoší / 1948–1953
Rudník / 1948–1982
Slemeno / 1948–1953
Staré Buky / 1953
Starobucké Debrné / 1950–1952
Starý Rokytník / 1948–1954
Strážkovice / 1948–1952
Strážné / 1949–1950
Suchovršice / 1949–1953
Svoboda nad Úpou / 1948–1953
Špindlerův Mlýn / 1948–1953
Trotina / 1948–1950
Trutnov / 1948–1953
Trutnov - Poříčí / 1949–1953
Třebihošť / 1948–1950
Úpice / 1948–1953
Velká Úpa / 1948–1957
Velké Svatoňovice / 1948–1952
Velký Vřešťov / 1948–1950
Vlčice / 1948–1985
Vrchlabí / 1948–1953
Žacléř / 1948–1954

Československý červený kříž Čistá / 1953–1954
Československý červený kříž Dolní Olešnice / 1975–1979
Československý červený kříž Chotěvice / 1978–1990
Československý červený kříž Klášterská Lhota / 1961–1988
Československý červený kříž Kunčice nad Labem / 1980–1983
Československý červený kříž Podhůří, Vrchlabí 3 / 1978–1986
Československý červený kříž Suchovršice / 1950–1959
Československý červený kříž OV Trutnov / 1961–1993
Československý červený kříž Úpice / 1916–1973
Československý červený kříž OV Vrchlabí / 1949–1960
Československý červený kříž Vrchlabí / 1934–1938

Československý svaz žen Černý Důl / 1971–1977
Československý svaz žen Čistá / 1954–1960
Československý svaz žen Dubenec / 1958–1963
Československý svaz žen Horní Olešnice / 1954–1977
Československý svaz žen Hostinné / 1948–1952
Československý svaz žen Chotěvice / 1978–1990
Československý svaz žen Klášterská Lhota / 1963–1982
Československý svaz žen Kocbeře / 1962–1966
Československý svaz žen Kunčice nad Labem / 1958–1960
Československý svaz žen Libňatov / 1954–1961
Československý svaz žen Mostek / 1978
Československý svaz žen při MNV Pec pod Sněžkou / 1954–1962
Československý svaz žen Rtyně v Podkrkonoší / 1962–1969
Československý svaz žen Rudník / 1960–1965
Československý svaz žen OV Trutnov / 1967–1990
Československý svaz žen Úpice / 1960–1967
Československý svaz žen Verdek / 1954–1971
Československý svaz žen OV Vrchlabí / 1950
Československý svaz žen Žacléř / 1968

Český svaz protifašistických bojovníků – místní organizace Bernartice / 1978–1983
Svaz německých horníků Bernartice / 1923–1925
Pionýrská organizace Mladá garda při ZDŠ Jívka, Horní Vernéřovice / 1977–1990
Dům dětí a mládeže Dvůr Králové nad Labem / 1976–1997
Dům dětí a mládeže Hostinné / 1975–1997
Okresní Dům dětí a mládeže Trutnov / 1977–1984
Dům dětí a mládeže Vrchlabí / 1951–1991

SČSP Čistá / 1949–1954
SČSP Havlovice / 1967–1968
SČSP Chotěvice / 1978–1987
SČSP OV Trutnov / 1955–1990
SČSP Velká Úpa / 1950–1956
SČSP Žacléř / 1980–1989

ČSM Hajnice / 1945–1948
ČSM Horní Žďár / 1948
ČSM Kuks, Stanovice / 1955–1962
ČSM Kyje / 1946–1948
Socialistický svaz mládeže Chotěvice / 1978–1989
Socialistický svaz mládeže OV Trutnov / 1977–1989
Socialistický svaz mládeže Úpice / 1948–1979

Okresní odborová rada Dvůr Králové nad Labem / 1948–1952
Okresní odborová rada Trutnov / 1945–1967
Okresní odborová rada Vrchlabí / 1947–1952
Československý svaz tělesné výchovy OV Dvůr Králové nad Labem / 1952–1956
Český svaz tělesné výchovy OV Trutnov / 1965–1994
Československý svaz tělesné výchovy OV Vrchlabí / 1952–1956
Československý svaz invalidů OV Dvůr Králové nad Labem / 1953–1959
Československý svaz invalidů OV Trutnov / 1983–1987
Československý ovocnářský a zahrádkářský svaz Havlovice / 1950–1975
Československý svaz ovocnářů a zahrádkářů Úpice / 1963–1965
Český zahrádkářský svaz Chotěvice / 1985–1989
Český zahrádkářský svaz OV Trutnov / 1960–1994
Český myslivecký svaz OV Trutnov / 1988–1992
Svaz chovatelů hospodářského zvířectva Dolní Brusnice / 1947
Myslivecké sdružení Havlovice / 1961–1974
Myslivecké sdružení Hubertova výšina Chotěvice / 1980–1990
Okresní spolek pro zemědělství, lesní hospodářství a lnářství Trutnov / 1901
Český svaz bojovníků za svobodu OV Trutnov / 1950–1995
Český svaz protifašistických bojovníků Úpice / 1971–1975
Československá vědeckotechnická společnost při JZD Krkonoše, Pilníkov / 1984–1988
Československá vědeckotechnická společnost při Agropodniku Poříčí u Trutnova / 1986–1992
Svaz družstevních rolníků OV Trutnov / 1969–1990
Jednotný svaz českých zemědělců – okresní sdružení Dvůr Králové nad Labem / 1945–1952
Jednotný svaz českých zemědělců – okresní sdružení Trutnov / 1946–1949
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Havlovice / 1948–1952
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Kohoutov / 1950–1952
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Komárov / 1946–1952
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Velký Vřešťov / 1946–1952
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Verdek / 1950
Jednotný svaz českých zemědělců – místní sdružení Vrchlabí / 1948–1951
Krkonošský svaz zemědělců Trutnov / 1990–1994
Místní rolnická komise Chotěvice / 1945–1946
Československý svaz rybářů Úpice / 1957–1968
Svaz dřevařů Trutnov / 1923–1930
Národní odborová ústředna zaměstnanecká Dvůr Králové nad Labem / 1943–1944
Spolek mistrů Dvůr Králové nad Labem / 1895–1901
Okresní sdružení chovatelů hosp. zvířectva Dvůr Králové nad Labem / 1942–1951
Dobrovolný svaz lidového letectví OV Dvůr Králové nad Labem / 1952
Svaz veřejných zaměstnanců Trutnov / 1930–1938
Český svaz ochránců přírody OV Trutnov / 1980–1991
Socialistická akademie OV Trutnov / 1978–1983
Koordinační centrum OF Trutnov / 1989–1993
Svaz na ochranu československých žen Úpice / 1919–1920
Český svaz textilního dělnictva Úpice / 1910–1939
Národní odborová ústředna zaměstnanecká Úpice / 1937–1942
Německá pracovní fronta Dvůr Králové nad Labem / 1939–1944
Německá pracovní fronta Chotěvice / 1943–1945

SRPŠ při ZŠ 5. květen Dvůr Králové nad Labem / 1951–1959
SRPŠ při 2. ZŠ Trutnov / 1966–1990
SRPŠ při střední zdravotnické škole Trutnov / 1958–1974
SRPŠ při gymnáziu Vrchlabí / 1950–1961

XVII. Osobní fondy a pozůstalosti

Bohman Adolf Batňovice / 1929–1966
Scharfenberg Augustin Černá Voda / 1836–1840
Halík Tomáš Dvůr Králové nad Labem / 1911–1943
Prokop Alois Dvůr Králové nad Labem / 1824–1868
Mayer Konrád Hostinné / 1913–1922
Fiedler Otto Hostinné / 1923–1925
Thér Jan Hostinné / 1792–1892
Watzke Hermann Komárov / 1938–1943
Bulluschek František Maršov / 1809–1878
Scholz Karl Johann Maršov / 1828–1936
Petrák Eduard R. Maršov 1 / 1884
Ettelt Josef Pilníkov / 1827–1858
Máslo František Rtyně v Podkrkonoší / 1872–1893
Vorlický Antonín Rtyně v Podkrkonoší / 1920–1950
Šusta Jan Starý Rokytník / 1945–1948
Štěrba Cyril Rtyně v Podkrkonoší / 1789–1961
Bonschová Emílie Svoboda nad Úpou / 1945–1947
Horn Uffo Trutnov / 1860–1889
Šabacký Josef Trutnov / 1952–1958
Procházka Jaroslav Trutnov / 1934–1976
Nimsch Oskar Trutnov / 1887–1976
Černý Florián Trutnov / 1831–1888
Wolf Vladimír Doc. PhDr. Trutnov / 1959–1996
Jirásek Luděk / 1948–1997
Holubec Ladislav / 1957–1990
Jungová Marie Trutnov / 1891–1940
Hellerová Marie Trutnov / 1933–1938
Bachtík Bohumil Poříčí u Trutnova / 1945–1950
Nyklíček Jan Úpice / 1777–1893
Schreiber Vilém Úpice / 1905–1935
Lauer Franz Vrchlabí / 1814–1909
Meebold J. F. Vrchlabí / 1812–1816
Mohr J. Vrchlabí / 1854–1872
Neubauer Johann Vrchlabí / 1869–1872
Rotter Ferdinand Vrchlabí / 1900
Stoček, Ritschel Vrchlabí / 1851–1895
Wischnak Josef, Václav Vrchlabí / 1809–1842
Kordina Dorothea Choustníkovo Hradiště, Vrchlabí / 1941
Lamb Franz, Josef Vrchlabí / 1802–1922
Krause Hans Vrchlabí / 1879–1942
Eschner Johann Vrchlabí / 1801–1833
Hauffe Anton O. Vrchlabí / 1851–1901
Herbach Franz Vrchlabí / 1853–1874
Janda Anton Vrchlabí / 1800–1838
Kablík Vincenz Vrchlabí / 1804–1927
Kieslingové Vrchlabí / 1804–1924
Weiss Vrchlabí / 1934–1939
Lorenz Josef Vrchlabí / 1900
Ettel Josef Eberhard Vrchlabí / 1820–1892
Weiss Ferdinand Vrchlabí / 1834–1904
Schinner Josef Žacléř / 1800–1903

XVIII. Podniky

Technické služby Dvůr Králové nad Labem / 1967–1992
Agrostav Dvůr Králové nad Labem / 1968–1991
Maal Dvůr Králové nad Labem / 1991–1995
Strojní traktorová stanice Dvůr Králové nad Labem / 1951–1993
Městské lomy Dvůr Králové nad Labem / 1912–1949
Plynárna Dvůr Králové nad Labem / 1884–1945
Prádelna Mladé Buky / 1990–1993
Úpavan Trutnov / 1968–1993
Elektrokov Trutnov / 1960–1993
Dopravně-mechanizační podnik Trutnov / 1990–1995
Gumárenský podnik Trutnov / 1991–1993
Zemědělské zásobování a nákup Trutnov / 1956–1996
Technické služby Trutnov / 1966–1997
Společnost pro výrobu lihu, likérů a esencí Trutnov / 1935–1937
Sklad národního majetku Trutnov / 1945–1947
Městská vodárna Trutnov / 1908–1931
Správa a údržba silnic Trutnov / 1966–1996
Východočeské vodovody a kanalizace Trutnov / 1960–1996
Okresní stavební podnik Trutnov / 1952–1990
Městská lidová kuchyně Trutnov / 1909–1921
Městský pohřební ústav Trutnov / 1905–1918
Městský hřbitov Trutnov / 1875–1897
Městský pohřební ústav Eintracht Trutnov / 1916
Okresní podnik služeb Trutnov / 1983–1992
Krákorka s. r. o. Trutnov / 1957–1996
Agropodnik Trutnov - Poříčí / 1972–1993
Společný podnik pro živočišnou výrobu Vlčkovice v Podkrkonoší / 1971–1992
Hřbitovní správa Vlčkovice v Podkrkonoší / 1911–1944
Hotel Kapitál Vrchlabí / 1994–1998
Technické služby Vrchlabí / 1968–1995
Uhelné sklady Vrchlabí / 1967–1993
Krkonošský nábytek Vrchlabí / 1960–1993
Stavební podnik Vrchlabí / 1990–1995
It Centrum Vrchlabí / 1990–1996
Přádelna lnu Adolfa ze Silbersteina Žacléř / 1794

XIX. Sbírky

Sbírka hudebnin Vrchlabí / 1900
Sbírka novin a časopisů Trutnov / 1840–1999
Sbírka dokumentace Trutnov / 18. st.–1994
Sbírka 1968–1970 / 1968–1970

XX. Knihovna

Knihovna Státního okresního archivu v Trutnově čítá k 31. 12. 1998 celkem 8 447 svazků, které jsou podchyceny počítačovou evidencí (zpracováno v programu LANIUS).

XXI. Registratury archivů

Okresní archiv Dvůr Králové nad Labem / 1949–1960 (1981)
Okresní archiv Vrchlabí / 1957–1960 (1969)
Státní okresní archiv Trutnov / 1950–1992


©  Státní okresní archiv v Trutnově,  2008
aktualizováno dne  12. 02. 2008